Springerspanielit ry

Kasvattajia


Tällä sivulla ilmoitetaan kasvattajan lähettämät yhteystiedot veloituksetta seuraavin ehdoin:

– Kasvattajan on oltava Springerspanielit ry:n jäsen.
– Kasvattajalla täytyy olla SKL:n vahvistama kennelnimi.
– Jos kasvattajalla ei ole ollut pentuetta kolmen viimeisen vuoden aikana, voidaan ilmoitus poistaa ilmoitus (ja palautetaan pyynnöstä).
– Kasvattajan tulee itse huolehtia yhteystietojen oikeellisuudesta

Muutokset listalle ilmoitetaan jalostustoimikunnalle: ess_jalostustoimikunta@springerspanielit.fi

Kennel Aamuhallan
Niina Rintala, Alajärvi
044 284 4100
vinpotar@gmail.com
http://www.aamuhallan.fi

Kennel Acornhill`s
Riikka Lehto, Pori
044 0170 286
riikka.lehto@gmail.com

Kennel Adamant’s
Tarja Hovila, Somero
044 0775 914
tarja.a.hovila@gmail.com
http://www.adamants.com

Kennel Adatza’s
Krista Häkkinen, Pieksämäki
+358 45 8834 648
adatzas@gmail.com
http://www.adatzas.com

Kennel Ancer’s
Heli Rummukainen ja Jarmo Väyrynen, Imatra
040 5536 568
kennelancers@yahoo.com
http://www.kennelancers.com/

Kennel Annloch
Anni Järviaho, Helsinki
044 757 7755
anni_jarviaho@hotmail.com

Kennel Arrant
Päivi Aallonen, Lahti
050 5593369
arrantkennel@gmail.com
http://kennel-arrant.webnode.fi

Kennel Bardem’s
Anette ja Eija Heikkuri, Kemi
040 579 5891
kennelbardems@gmail.com

Kennel Benchmark
Anett Finnig, Kiikala
0456756369
Anett.finnig@gmail.com

Mariann Korpi, Kellokoski
0505115251
Mariann.korpi@gmail.com
Www.benchmark.FI

Kennel Bogaloo’s 
Maria Humell, Åland (Ahvenanmaa)
040 809 8900
mia@bogaloos.com
http://bogaloos.com/

Kennel Caramillans
Leea Aaltonen, Vierumäki
0445658444
caramillans@hotmail.com

Kennel Dingolina’s
Melina Wiiskanta & Seppo Vuori, Lahti
050 3621 441
dingolinas@gmail.com
http://www.dingolinas.fi/

Kennel Eden´s Gate
Sirpa Kärkäs, Imatra
0503242216
sirpa.karkas@suomi24.fi

Kennel Fantastic Arrant
Milka Aallonen, Hollola
050-5920349
milka.aallonen@gmail.com
https://fantastic-arrant-kennel.webnode.fi/

Kennel Fantic
Tiina Salokanto, Ylöjärvi
040 575 9955
tiina.salokanto@gmail.com
http://www.kennelfantic.com/

Kennel Full Flavour
Mari Ovaska, Silvola
kennel@fullflavour.info
https://www.fullflavour.info

Kennel Hayzehill´s
Kukka-Maaria Kivijärvi, Laukkavirta
041 5452346
hayzehills@gmail.com
https://hayzehills.weebly.com/

Kennel Kahdensiskon
Johanna ja Katariina Isola, Gammelby
+358 50 5831 283
jkisola@gmail.com
http://www.kahdensiskon.com

Kennel Korpitassun
Heini Pesonen, Liperi
040 8413 905
heini122@hotmail.com

Kennel Little Life
Outi Heikkinen, Kangasala
040-5722940
outi.heikkinen64@gmail.com
www.littlelife.fi

Kennel Livingdale`s
Marianne & Matti Kyläniemi
040 5678613
m.kylaniemi@gmail.com

Kennel Lo’cust 
Tuija Sällylä, Turku
0500-221193
tuija.sallyla@gmail.com
www.tuijas.fi

Kennel Metsäleirin
Annika Ala-Härkönen, Ylöjärvi
0504142824
metsaleirin@gmail.com

Kennel Mudwellies
käyttölinjaiset englanninspringerspanielit
Maria Miettinen
044 282 3769
miettinenmaria.m@gmail.com
https://mudwelliesspaniels.blogspot.com

Kennel Ocean Pitfal
Suvi Lindholm, Kotka
045 609 1245
kenneloceanpitfal@gmail.com
http://www.ocean-pitfal.com/

Kennel Peurakankaan
Mari Komulainen, Kuhmo
040 736 0797
peurakankaankennel@gmail.com
http://peurakankaan.blogspot.fi/

Kennel Quadmir’s
Taina ja Jouni Lamminmäki, Vesilahti
0400 8366 70, 040 5462 631
homekoira@homekoira.com
http://www.quadmirs.com

Kennel Ravakka
Käyttölinjaiset englanninspringerspanielit
Erika Kumpulainen
045 122 8838
kokkonen.erika@gmail.com
www.kennelravakka.com

Kennel Red Chameleon’s
Maija Haltsonen
040 5487 150
maija.haltsonen@gmail.com

Kennel Riihimoision
Käyttölinjaiset englanninspringerspanielit
Tarja ja Juha Tuomanen, Laukaa
040 731 5703
tarjaanneli.tuomanen@gmail.com
https://kennel-riihimoision.webnode.fi

Kennel Springerella’s
Iida Lehtinen, Hollola
044 3137779
iida.m.lehtinen@gmail.com
https://springerella-s-kennel3.webnode.fi

Kennel Taivaskallion
Sirkku Ingervo, Jyväskylä
ingervo.sirkku@gmail.com
050 327 0670

Kennel Triteals
Minna Väisänen, Maaninka
040 5536 636
triteals@gmail.com

Kennel Walnut
Susanna Pohjola & Saara Pohjola-Jokinen, Launonen / Hämeenlinna
0400 606 004
suskipohjola@hotmail.com
saarapohjola@hotmail.com

Kennel Watermark
Hanna Palmu, Vaasa
050 527 2326
rollicoaster_jinglebell@yahoo.co.uk
http://www.kennelwatermark.net

Kennel Wildomar’s
Sanna Kavén, Aura & Ella Ruuni, Turku
044 3634 243 (Sanna)
kennelwildomars@gmail.com
http://www.wildomars.com

Kennel Wishingspring`s
Heidi Raita, Kymi
045 3232 026
wishingsprings@gmail.com

Kennel Veertilänmäen
Miia Hynynen, Iisalmi
040 707 4329
hynynen.miia@gmail.com

Scroll to Top