Springerspanielit ry

Hallitus

Puheenjohtaja

Sanna Kavén
Tyynenpolku 15
21380 Aura
0443634243
sanna.kaven@gmail.com
puheenjohtaja@springerspanielit.fi

Varapuheenjohtaja

Heidi Toivanen
050 5443 080
kennel.llewparts@gmail.com

Jasmin Kyöstilä
jasmin.kyostila@gmail.com

Risto Paatelma
risto.paatelma@icloud.com

Leea Aaltonen
leeaelina80@gmail.com

Johanna Nerdrum
johanna.nerdrum@gmail.com

Katariina Isola
jkisola@gmail.com

Sari Nuolikoski
sari.nuolikoski@gmail.com

Katja Rosenqvist
katja.rosenqvist@funkyteam.fi

Aino Mäkelä
aino.makela@gmail.com

Muut toimihenkilöt

Sihteeri
Katja Rosenqvist
045 1847183
sihteeri@springerspanielit.fi

Jäsensihteeri
Susanna Eklund
jasenasiat@springerspanielit.fi

Rahastonhoitaja
Kati Laine
rahastonhoitaja@springerspanielit.fi

Sponsorivastaava
Jenni Kolari
sponsorivastaava@springerspanielit.fi
04578707230

Kiertopalkinnot
Kati Laine
laine.kati7@gmail.com

Toimikunnat

Jalostustoimikunta

Jalostustoimikunnan puheenjohtaja
Heidi Toivanen
kennel.llewparts@gmail.com

Näyttelyarvostelujen vastaanottaja
Maija Haltsonen
Tiipiläntie 563 21450 Tarvasjoki

Jalostustoimikunta englanninspringerspanielit

Toimikunnan vetäjä
Katariina Isola
ess_jalostustiedustelut@springerspanielit.fi

Jäsenet
Susanna Mononen
Maija Haltsonen
Jenni Hautajärvi

Pentuvälitys
Katariina Isola
050 5831283

Jalostustoimikunta walesinspringerspanielit

Toimikunnan vetäjä
Heidi Toivanen
wss_jalostustiedustelut@springerspanielit.fi

Jäsenet
Marjo Jaakkola
Tiina Janka

Pentuvälitys
Heidi Toivanen
050 5443080

Metsästystoimikunta

Toimikunnan vetäjä

SPME, SPVE ja vesitöiden koepöytäkirjojen vastaanottaja

Risto Paatelma
Räihäntie 7
90540 Oulu
040 5654494
risto.paatelma@icloud.com

Jäsenet
Mauri Koivuporras 
Laura Kokkonen
Toni Valtanen
Jouni Yrjänheikki
Anniina Räsänen

Springerspanielit ry:n järjestämiin metsästyskokeisiin/-koulutukseen osallistuessasi maksa osallistumismaksu tilille:

  • FI52 1146 3000 8749 8
    ja käytä viitettä:
  • 1122/metsästyskokeet tai
  • 1177/metsästyskoulutus

MEJÄ-toimikunta

Toimikunnan vetäjä

MEJÄ-koepöytäkirjojen vastaanottaja
Sari Nuolikoski (vetäjä)
sari.nuolikoski@gmail.com

Toimikunnan sähköposti:
meja@springerspanielit.fi

Jäsenet
Johanna Nerdrum
Saija Kaleva
Tuija Sällylä
Suvi Tiilikainen

Springerspanielit ry:n järjestämiin MEJÄ-kokeisiin/-koulutukseen osallistuessasi maksa osallistumismaksu tilille:

  • FI52 1146 3000 8749 89 ja käytä viitettä
  • 6444/MEJÄ-kokeet tai
  • 6677 /MEJÄ-koulutus

Taipumuskoetoimikunta

Taipumuskoepöytäkirjojen vastaanottaja

Sanna Porola
Kalliorinteentie 5A2
33480 Ylöjärvi
040 7468198
taipparit@springerspanielit.fi  

Jäsenet
Harri Kontio (vetäjä)
Sanna Porola
Johanna Penttilä
Aino Mäkelä
Minna Yrjänheikki

Springerspanielit ry:n järjestämiin taipumuskokeisiin osallistuessasi maksa osallistumismaksu tilille:

  • FI52 1146 3000 8749 89 ja
  • käytä viitettä 88019.

Toko- ja agilitytoimikunta

TOKO- ja agilitytoimikunnan sähköpostiosoite: 
tokoagitmk@springerspanielit.fi

Jäsenet
Niina Sahlman (vetäjä)
Sanna Porola
Nea Korelin
Emmi Salenius
Roosa-Maria Turunen

Springerspanielit ry:n järjestämiin TOKO- kokeisiin/-koulutukseen tai agilitykoulutukseen osallistuessasi maksa osallistumismaksu tilille:

  • FI52 1146 3000 8749 89 ja käytä viitettä
  • 2121/TOKO-kokeet tai
  • 2244/TOKO-koulutus tai
  • 3010/agilitykoulutus.

MH-toimikunta

MH luonnekuvauspöytäkirjojen vastaanottaja
Tiina Janka
Purorinne 1,
01200 Vantaa
041 5220 221
tiina.janka@kolumbus.fi

Toimikunnan sähköpostiosoite: mh@springerspanielit.fi

Jäsenet
Tiina Janka (vetäjä)

Springerspanielit ry:n järjestämiin MH-luonnekuvauksiin osallistuessasi maksa osallistumismaksu tilille:

  • FI52 1146 3000 8749 89 ja
  • käytä viitettä 3311

Ulkomuototuomaritoimikunta

Toimikunnan vetäjä
Sanna Kavén
Tyynenpolku 15
21380 Aura
044 3634 243
sanna.kaven@gmail.com

Jäsenet
Anett Finnig
anett.finnig@gmail.com
045 6756 369

Julkaisutoimikunta

Tiedottaja & webmaster
Aino Mäkelä
tiedottaja@springerspanielit.fi

Some-toimikunta
tiedottaja@springerspanielit.fi

Aino Mäkelä
Krista Häkkinen
Jenni Kolari
Janina Alankoja-Kanervala

Lehtitoimikunta

Toimikunnan vetäjä ja päätoimittaja
Tiina Janka
Purorinne 1,
01200 Vantaa
041 5220 221
info@lehti.springerspanielit.fi

Jäsenet
Sari Jeskanen (taittaja)
Lotta Söderholm
Ella Ruuni

Springeri Shop – tarvikemyynti

Toimikunnan vetäjä
Leea Aaltonen 
044 5658444
shop@springerspanielit.fi

Jäsenet
Leea Aaltonen
Anu Nevalainen

Näyttelyasiaintoimikunta

Toimikunnan vetäjä
Jenni Kolari

Toimikunnan sähköposti:
nayttelyt@springerspanielit.fi

Jäsenet
Jenni Kolari
Kirsi Herttua

Kiertopalkinnot
Kati Laine
laine.kati7@gmail.com

Erikoisnäyttelyn kiertopalkinnot
Susanna Pohjola
suskipohjola@hotmail.com

Scroll to Top